FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Interešu grupas [???]
Interešu grupas > Reliģija  > Kristietība

Dieva draudze

Peksas 2017-01-18 21:56
Izpētot Latvijā esošo Latvijas apvienoto evaņģēlisko Dieva draudžu darbību, speciālisti secinājuši, ka to mācību var uzskatīt par sektantisku, bet pašas draudzes - par galēji totalitārām, tādām, kas izdara psiholoģisku spiedienu uz draudzes locekļiem.
Peksas 2017-01-18 21:57
Pēc Iekšlietu ministrijas informācijas centra sniegtajiem datiem Dieva draudžu vadītājs Ārijs Roslevičs ir trīs reizes tiesāts - 1969.gadā un 1972.gadā par valsts un sabiedriskās mantas izlaupīšanu, bet 1975.gadā - par krāpšanu. Kopumā Roslēvičam piespriesta brīvības atņemšana uz četriem gadiem, no pēdējā apcietinājuma viņš atbrīvots 1977.gada jūnijā. Roslēvičs pašlaik vada trīs Dieva draudzes - Kuldīgā, Skrundā un apvienoto Talsu un Sabiles draudzi.
Peksas 2017-01-18 21:58
Teologi, kas analizējuši Dieva draudžu mācību, konstatējuši, ka organizācijas mācību var uzskatīt par sektantisku un apokaliptisku, tai ir raksturīga drīza pasaules gala gaidīšana, turklāt tai piemīt ne tikai skaidra, bet pat krasa norobežošanās no citām kristīgo ticību kopienām. Daugavpils Pedagoģiskās universitātes docente, teoloģijas doktore Anita Stalušāne savā atzinumā norādījusi, ka Roslēviča vadītā organizācija "ir guvusi galēji radikālus vaibstus". Eksperts psihoterapeits savukārt konstatējis, ka Dieva draudzes var raksturot kā galēji totalitāras, kas izmanto psiholoģisko spiedienu uz draudzes locekļiem, un, pēc viņa domām, draudzēs notiekot "ticības kodēšana un visa pārējā, kas varētu šo kodu izjaukt, aizliegšana".
Peksas 2017-01-18 22:02
Pēc Tieslietu ministrijas rīcībā esošās informācijas Dieva draudžu darbība jau no paša sākuma izpaudusies kā reliģiskās neiecietības ideju sludināšana, reliģiskā naida kurināšana, citu cilvēku reliģisko jūtu aizskaršana, tādējādi radot kaitējumu ar likumu aizsargātām personas tiesībām un interesēm.
Peksas 2017-01-18 22:04
Kādā iesniegumā, ko rakstījis cilvēks, kura bērni tikuši iesaistīti Dieva draudzē, teikts, ka Roslēviča darbības galvenais princips ir ieaudzināt savos klausītājos naidu pret citām reliģiskajām konfesijām un, sludinot savu patiesību, viņš citas konfesijas kategoriski pasludina par sātana iestādījumiem.
Makleods 2017-01-19 08:15
:))))
labprāt ar tādām sektām izrēķinātos, pēc boļševiku metodēm
fargo 2017-01-20 03:32
apustuļa pāvila piekodinājums: "pārbaudiet it visu! kas labs, to paturat, kas slikts to atmetat."
šim padomam ir labi sekot.
meiby 2017-08-11 06:11
Mums ir vajadzīga ticība

5. Kāpēc ticība ir tik svarīga?
5 Visiem cilvēkiem iedzimst garīgas vajadzības, bet ticība gan neiedzimst. ”Neba visi ir ticīgi,” teikts Bībelē. (2. Tesaloniķiešiem 3:2.) Taču kristiešiem ir nepieciešama ticība, lai iemantotu Dieva apsolījumus. (Ebrejiem 6:12.) Pieminējis daudzus cilvēkus, kam bija izcila ticība, Pāvils rakstīja: ”Tāpēc tad arī, kur ap mums visapkārt tik liels pulks liecinieku, dosimies ar pacietību mums noliktajā sacīkstē, nolikdami visu smagumu un grēku, kas ap mums tinas, un raudzīsimies uz Jēzu, ticības iesācēju un piepildītāju.” (Ebrejiem 12:1, 2.) Kas ir šis ”grēks, kas ap mums tinas”? Tā ir ticības mazināšanās vai pat pilnīgs tās zudums. Lai saglabātu stingru ticību, mums ”jāraugās uz Jēzu” un jāseko viņa paraugam. Mēs nedrīkstam pakļauties kārdinājumam rīkoties netikli, darīt miesas darbus, un mums jāvairās no materiālisma, pasaulīgās filozofijas un tradīcijām, kas ir pretrunā ar Bībeli. (Galatiešiem 5:19—21; Kolosiešiem 2:8; 1. Timotejam 6:9, 10; Jūdas 3, 4.) Turklāt mums jātic, ka Dievs ir ar mums un ka viņa Rakstos lasāmie padomi patiešām ir derīgi.
meiby 2017-08-11 06:12
Cik svarīgi ir ticēt Bībelei

8. Kā mums var palīdzēt ticība Bībelei?
8 Neilgi pirms tam, kad Jēzus mira upura nāvē, viņš saviem sekotājiem teica: ”Jūsu sirdis lai neizbīstas! Ticiet Dievam un ticiet man!” (Jāņa 14:1.) Mēs, būdami kristieši, ticam Dievam un viņa Dēlam. Bet vai mēs ticam arī Bībelei? Ja mēs iedziļināmies Dieva Rakstos un, ticēdami, ka tajos ir atrodami vislabākie padomi, izmantojam uzzināto savā dzīvē, Dieva Raksti var izmainīt mūsu dzīvi uz labo pusi. (Ebrejiem 4:12.)

9., 10. Kas par ticību ir teikts Jēkaba 1:5—8? Paskaidrojiet.
9 Mēs visi esam nepilnīgi cilvēki, kam dzīvē ir daudz bēdu un raižu. Taču ticība Bībelei lielā mērā var mums palīdzēt. (Ījaba 14:1.) Piemēram, varbūt mēs nezinām, kā rīkoties kādā grūtā situācijā. Dieva Rakstos ir dots šāds padoms: ”Ja kādam no jums trūkst gudrības, tas lai to lūdz no Dieva, kas visiem dod devīgi un nepārmezdams, un viņam taps dots. Bet lai viņš lūdz ticībā, nemaz nešaubīdamies, jo, kas šaubās, līdzinās vēja dzītam un mētātam jūŗas vilnim. Jo tāds cilvēks, vīrs ar dalītu dvēseli, nepastāvīgs visos savos ceļos, lai nedomā, ka viņš no tā Kunga ko saņems.” (Jēkaba 1:5—8.)

10 Dievs Jehova mūs nenosodīs, ja mums trūks gudrības un mēs to lūgsim viņam. Jehova mums palīdzēs raudzīties uz grūto situāciju pareizā gaismā. Iespējams, ticības biedri pievērsīs mūsu uzmanību noderīgiem Bībeles pantiem, vai mēs paši tos ieraudzīsim, pētījot Bībeli, vai arī Jehovas svētais gars mūs vadīs kādā citā veidā. Ja mēs ”lūgsim ticībā, nemaz nešaubīdamies”, debesu Tēvs mums piešķirs gudrību, kas palīdzēs tikt galā ar pārbaudījumiem. Bet, ja mēs līdzināmies vēja dzītam jūras vilnim, mēs nevaram gaidīt, ka kaut ko saņemsim no Dieva. Kāpēc? Tāpēc, ka tas nozīmētu: mēs esam neizlēmīgi un nepastāvīgi vai nu lūgšanās, vai kādā citā kristīgās dzīves aspektā — iespējams, nestabila ir pat mūsu ticība. Tātad mums ir nepieciešama stipra ticība Bībelei un tās norādījumiem.
  Rādu no 1 līdz 9 (kopā 9)  
Komentēt šo tēmu
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai pieslēgtos reģistrētā lietotāja rezīmā.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.