FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Interešu grupas [???]
Interešu grupas > Reliģija  > Kristietība

Kas ir ticība?

meiby 2017-08-11 06:04
9., 10. Kas par ticību ir teikts Jēkaba 1:5—8? Paskaidrojiet.
9 Mēs visi esam nepilnīgi cilvēki, kam dzīvē ir daudz bēdu un raižu. Taču ticība Bībelei lielā mērā var mums palīdzēt. (Ījaba 14:1.) Piemēram, varbūt mēs nezinām, kā rīkoties kādā grūtā situācijā. Dieva Rakstos ir dots šāds padoms: ”Ja kādam no jums trūkst gudrības, tas lai to lūdz no Dieva, kas visiem dod devīgi un nepārmezdams, un viņam taps dots. Bet lai viņš lūdz ticībā, nemaz nešaubīdamies, jo, kas šaubās, līdzinās vēja dzītam un mētātam jūŗas vilnim. Jo tāds cilvēks, vīrs ar dalītu dvēseli, nepastāvīgs visos savos ceļos, lai nedomā, ka viņš no tā Kunga ko saņems.” (Jēkaba 1:5—8.)

10 Dievs Jehova mūs nenosodīs, ja mums trūks gudrības un mēs to lūgsim viņam. Jehova mums palīdzēs raudzīties uz grūto situāciju pareizā gaismā. Iespējams, ticības biedri pievērsīs mūsu uzmanību noderīgiem Bībeles pantiem, vai mēs paši tos ieraudzīsim, pētījot Bībeli, vai arī Jehovas svētais gars mūs vadīs kādā citā veidā. Ja mēs ”lūgsim ticībā, nemaz nešaubīdamies”, debesu Tēvs mums piešķirs gudrību, kas palīdzēs tikt galā ar pārbaudījumiem. Bet, ja mēs līdzināmies vēja dzītam jūras vilnim, mēs nevaram gaidīt, ka kaut ko saņemsim no Dieva. Kāpēc? Tāpēc, ka tas nozīmētu: mēs esam neizlēmīgi un nepastāvīgi vai nu lūgšanās, vai kādā citā kristīgās dzīves aspektā — iespējams, nestabila ir pat mūsu ticība. Tātad mums ir nepieciešama stipra ticība Bībelei un tās norādījumiem. Aplūkosim dažus piemērus, kā Dieva Raksti mums var palīdzēt un kādus padomus tie dod.
meiby 2017-08-11 06:05
Saglabājiet ticību Dieva Rakstiem

21., 22. Kā ticība ietekmē mūsu attiecības ar Dievu?
21 Ticība labajai vēstij un visiem Dieva Rakstiem kopumā mums palīdz aizvien vairāk tuvoties Jehovam. (Jēkaba 4:8.) Viņš ir visaugstākais Kungs, bet viņš ir arī mūsu Radītājs un Tēvs. (Jesajas 64:8; Mateja 6:9; Apustuļu darbi 4:24.) ”Tu esi mans Tēvs, mans Dievs un manas pestīšanas klints patvērums!” dziedāja kāda psalma sacerētājs. (Psalms 89:27.) Ja mēs ticam Jehovam un viņa iedvesmotajiem Rakstiem, arī mēs viņu varam uzskatīt par savas ”pestīšanas klints patvērumu”. Tas patiešām ir liels gods.

22 Jehova ir Tēvs gan ar garu svaidītajiem kristiešiem, gan tiem kristiešiem, kam ir cerība dzīvot uz zemes. (Romiešiem 8:15.) Ticība debesu Tēvam nekad neliek vilties. Dāvids sacīja: ”Ja mans tēvs un mana māte mani atstātu, tad tas Kungs mani pieņems.” (Psalms 27:10.) Turklāt mēs vēl lasām šādus vārdus: ”Tas Kungs savu tautu neatmetīs sava lielā apsolījuma dēļ.” (1. Samuēla 12:22.)

23. Kas no mums tiek prasīts, lai mums būtu pastāvīgas attiecības ar Jehovu?
23 Lai mūsu attiecības ar Jehovu būtu pastāvīgas, mums, protams, jātic labajai vēstij un jāuzskata Bībele par Dieva vārdiem, kas tie patiesībā ir. (1. Tesaloniķiešiem 2:13.) Mums ir vajadzīga stingra ticība Jehovam, un mums jāļauj, lai viņa vārdi apgaismotu mūsu ceļus. (Psalms 119:105; Salamana Pamācības 3:5, 6.) Mūsu ticība pieaugs, kad mēs lūgsim viņu, būdami pārliecināti par viņa līdzjūtību, žēlsirdību un atbalstu.

24. Kāda mierinoša doma ir pausta Romiešiem 14:8?
24 Ticība mūs ir mudinājusi veltīt sevi Dievam uz mūžīgiem laikiem. Pat ja mums jāmirst, mēs paliekam viņa kalpi, jo mums ir stipra ticība un cerība uz augšāmcelšanu. ”Vai dzīvojam, vai mirstam, — mēs piederam savam Kungam.” (Romiešiem 14:8.)
Peksas 2017-11-17 02:30
Vai te iet runa par Trīsvienīgo Dievu?
Gaidai 2017-11-27 14:03
Ja mēs gribam vadīties pēc Bībeles vai Svētajiem Rakstiem, tad var būt runa tikai par Trīsvienīgo Dievu, jo tieši tāds Dievs atklāts Bībelē. Protams, ir iespējams vilkt vienā vai otrā grāvī. Tas paša cilvēka ziņā. Un vēl, ja būsim godīgi pret sevi un Dievu, mēs sapratīsim.
Gaidai 2017-11-27 14:07
Kas ir ticība?
Bībele saka mums skaidri: "Ticība ir stipra paļaušanās uz to, kas cerams, pārliecība par neredzamām lietām." Ebr. 11.1. Bībelē krievu valodā manuprāt ir pateikts vēl skaidrāk: "Ticība ir gaidāmā realizācija." - tai pašā vietā.
Peksas 2018-08-10 00:34
Ticība ir dzīva un darbīga – tā droši un noteikti turas pie Dieva vārda, lai kā arī mums klātos. Ticība nav kāda bezrūpīga, tukša iedoma, bet gan dzīva, nopietna, mierinoša un nešaubīga sirds paļāvība – tik brīnišķīga, ka caur to mēs kļūstam vienoti ar Kristu un caur Viņu – ar Debesu Tēvu.

Tāda ir ticības daba – tā darbojas ar dārgumiem, kurus nevar ne redzēt, ne sajust, taču dara to tā, it kā turētu tos visus savās rokās; tai nav un nevajag cita, labāka mierinājuma, kā vien – zināt, ka Dievs nemelo un nepieviļ.

Jā, ticība ir tik dzīva, darbīga, spēkpilna, varena lieta, ka tā ne brīdi nemitas darīt labu; tā arī nejautā, vai vajag darīt labus darbus. Pirms vēl jautājusi, tā jau dara šos darbus un turpina tos darīt bez mitas.
Peksas 2018-08-10 00:36
http://www.katramkristietim.lv/dievaiepazisana/kasirticiba.php
  Rādu no 1 līdz 7 (kopā 7)  
Komentēt šo tēmu
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai pieslēgtos reģistrētā lietotāja rezīmā.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.