FILMAS APSVEIKUMI VĀRDA DIENAS ČATS REKLĀMA oHo.lv
Lai lietošana būtu ērtāka, lūdzu, pagriez savu tālruni!
Reģistrētiem lietotājiem



Reģistrēties Aizmirsu paroli!
Interešu grupas [???]
Interešu grupas > Viss pārējais...  > Veselības skola
 oktaava tēma [visas]:
 Veselības skola

oktaava (2006-04-11 10:40)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Dzīves galvenais priekšnosacījums noteikti ir veselīgs dzīves veids. Jāsakārto domāšana virzīta uz šo apziņu. Aplami par to sākt domāt, kad jau sākušās problēmas šajā jomā. Bet tikpat nepareizs būtu pieņēmums "ir par vēlu, jo tu esi savu nodzēris vai savu izsmēķējis". Visā mūža garumā varam smelties pieredzi veselības skolā to pozitīvāko un labāko viens no otra pieredzes to.
vilceniite (2006-04-11 20:45)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Tās domas man it kā pareizas,bet pietrūkst pacietības.
oktaava (2006-04-12 11:55)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Varbūt iesākumā pietiktu ar to, ka nevis nevaru, bet nedaru savai veselībai pāri un nedaru neko tādu, kas varētu kaitēt citiem un videi. To es nosauktu par veselīgu domāšanas veidu. Tas būtu minimums, kur liels pacietības mērs nav nepieciešams.
bacter (2006-04-12 23:35)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 “Slimība nekrīt kā zibens no skaidrām debesīm. Tā rodas pastāvīgu dabas likumu pārkāpumu rezultātā. Pastāvīgi paplašinoties un uzkrājoties, šie traucējumi pēkšņi izlaužas slimības veidā, bet šī nejaušība ir tikai šķietama.” Doktors Normans Vokers
bacter (2006-04-12 23:38)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Nu jā tikai mācos pievienot komentus, ar šo vajadzēja sākt...… Ja Jums jautātu, kas priekš Jums ir galvenais laimes priekšnosacījums? Esmu pārliecināts, ka lielākais vairums atbildētu – veselība. Kā saka, “ja būs veselība, pārējais viss būs tāpat”. Bet atceramies par to tikai tad, kad sākam veselību zaudēt. Kāpēc, neskatoties uz miljoniem diplomētu ārstu, mūsdienīgu aprīkojumu klīnikās un milzīgo zāļu izvēli aptiekās, mēs slimojam vairāk kā jebkurš dzīvnieks. Vēl jo vairāk, aizdomājoties par to, ka cilvēku procents, kuri cieš no tādām nopietnām kā vēzis, skleroze, infarkts un insults, visu laiku pieaug. Piemēram, Latvijas 2000.gada STATISTIKAS gadagrāmatā lasāms, ka vidējais paredzamais mūža ilgums 2000.gadā vīriešiem 64,9 gadi, sievietēm 76gadi – bija viens no zemākajiem Eiropā un katrs zīdainis Latvijā vidēji slimo 2,98reizes gadā. Pēc Latvijas Vēža reģistra datiem, ir novērots ar uzturu saistīto onkoloģisko saslimšanu pieaugums laikā no 1990.gada līdz 2000.gadam. Tā resnās zarnas vēžaslimnieku skaitsvīriešu vidū pieaudzis par 46%, sievietēm par22,8%, aizkuņģa dziedzera vēžu slimnieku skaits- attiecīgi 32,2% un 16,8%; saslimstība ar krūts vēzi sievietēm palielinājusies par 59,4%. Sevišķi lielas bažas izraisa bērnu veselības stāvokļa pasliktināšanās pēdējos desmit gados. Apmēram 45% bērnu ir slimīgi, ar samazinātu imūnās sistēmas kapacitāti.
bacter (2006-04-12 23:55)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 SEPTIŅI ORGANISMA PIESĀRŅOŠANAS ETAPI.
PIRMAIS ETAPS.
Vispārēji vesels cilvēks, bet sāk parādīties vispārēja dikomforta sajūta. Vispārējs nogurums liecina par sākušos nervu kanālu piesārņojumu, kas beigās noved pie kakla osteohondrozes.
OTRAIS ETAPS.
Nogurumam pievienojas galvas sāpes, laušanas sajūtas locītavās, muskuļos. Slimību pazīmju nav, tas signalizē par to, ka cilvēks lieto daudz saldumus un cukuru t.i. par organisma piesātināšanos ar barību, kas neder konkrētam cilvēkam.
TREŠAIS ETAPS.
Parādās dažādas alerģiskās reakcijas – dabiska organisma reakcija mēģinājums atbrīvoties no piesārņojuma. Par stimulatoru var būt dažādi alergēni: ziedputekšņi, sadzīves putekļi, dzīvnieku vilna, ārstniecības preperāti u.c.
Tiko organisma piesārņojums pārsniedz pieļaujamo robežu, cilvēkam var sākties klepus, pārejošas astmas lēkmes, gļotu izdalīšanās, krēpas, ekzēmas uz ādas, cukura diabēt u.t.t. sievietēm mēdz būt ginekoloģiskas saslimšanas ar dažādiem izdalījumiem.
Tas liecina par nepereizu ēšanu, gaļas, olu, miltu ēdienu pārdozēšanu.
Šim etapam attiecas arī bieži sastopamās problēmas bērniem, kā nakts urīna nesaturēšana.
CETURTAIS ETAPS.
Parādās sastrēguma slimības, kā cistas fibromas, papillomas, polipi adenoma, tromboflebīti, audzēji u.t.t., kā arī aptaukošanās.
Parādoties papillomai uz ķermeņa signalizē par polipa veidošanos labajā augšupejošajā resnajā zarnā, ja padusē un uz krūtīm – polips resnās zarnas apakšējā ārējā leņķī, apkšējā krūšu daļā – polips kuņģī.
PIEKTAIS ETAPS.
Pavadās slimības,saistītas ar saistaudu deformācijām. Tas ir reimatisms un poliartrīts. Palieinātā urīnskābe liecina par sliktu olbaltumu uzsūkšanos organismā, tas nosēžas locītavās un muskuļos.
SESTAIS ETAPS.
Organisma piesārņojums atbilst stadijai, kad tiek traucēti nervu kanāli bioķīmiskā līmenī. Rezultātā parādās dažādas parēzes, paralīzes, Parkinso
oktaava (2006-04-13 12:17)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Visiem Bacter komentāriem absolūti piekrītu apstiprinoši. Visi esam ar tik atšķirīgu imūnsistēmu, laimīgi tie nedaudzie, kam ir iedzimta stabila imūnsistēma, bet diemžēl sakarā ar Latvijas ekonomisko situāciju pārsvarā ir pretējais. Jau nonākot pie veselības problēmām, ar kurām vairs nespējam tikt paši gālā, bieži vien tās kļūst neatgriezeniskas, t.i., ārstējam hroniskas veselības problēmas, kas šodien samērā dārgs prieks. Maz domājam par bioloģiski tīru pārtiku, pareizi sabalansētu un saderīgu uzturu, mazkustīgu dzīves veidu attaisnojam ar slinkumu, nevarēšanu, laika trūkumu. Maz domājam par vides kvalitātes nozīmi.
redzeejums (2006-04-13 21:32)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
  Speciāli domāts” Homo”, kurš vēl nav pārstājis būt „ sapiens” un saprotošs,
ka „ tieksme pēc prieka ir svarīgāka par nepieciešamību ciest” ( Paulo Koeljo).

Tas, kas Jums šodien pieder,- ir Jūsu vakardienas domu un darbu rezultāts. Ja Jums ir problēmas ar veselību- tas automātiski nozīmē, ka Jūsu vakardienas domas un rīcība ne velnam neder, un šodien tās vajag mainīt, ja negribiet , lai rīt neattaptos ar vēl lielāku problēmu nastu. Loģiski? Tāpēc aizmirstiet to, ko Jūs zinājāt un darījāt vakar, un pieņemiet kā aksiomu turpmāko secinājumu:
neatrisināmu problēmu un neizārstējamu slimību nav!Cilvēka organisms ir milzīga labaratorija, kas veic sarežģītu bioķīmisku pārvērtību ķēdi ( vielu maiņu), kurā pastāvīgi piedalās ap 10000 barības vielu, kuras organismā nonāk pamatā ar pārtiku. Katra nespēka, vājuma pamatcēlonis ir kaut vai vienas šīs vielas nepietiekamība.
Visu šo barības vielu ikdienas saņemšana ar pārtiku jau sen neiespējama pat teorētiski. Šodien vienīgā iespēja visā pasaulē to izdarīt – ieviest racionā šo nepietiekamo dabas komponentu koncentrātus, ko sauc par bioloģiski aktīvajām pārtikas piedevām ( UB- uztura bagātinātāji).!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TERTIUM NON DATUR ( trešais nav dots)!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Un nevajag gudri spiedelēt par veselīgu dabīgu pārtiku. Patiešām, var nedaudz uzlabot savu racionu, bet 1) vajag skaitīt kalorijas, sagādāt lielu daudzumu dažādu produktu, gatavot tos īpašā veidā, sastādīt neiedomājamas kompozīcijas utt. Tas ir ikdienas pacietīgs 8-stundu darbs katram cilvēkam. Diez vai katram ir mājas pavārs un dietologs vienā personā.
2)Nav Jums iespējams ziemā ar lidmašīnu no dienvidu puslodes atvest tikko no dobes novāktus dārzeņus un augļus.
Uzlabos šāda veida racions organismu ar barības vielām ne vairāk kā 20%.
Pie tam pēc dabas cilvēks ir vājs un nedisciplinēts un visi mēs, kā likums, gatavojam un ēdam ne to, ko vajag, bet to, ko gribam.
Tā ka ne
oktaava (2006-04-14 00:43)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Nu, protams, ka vielu maiņas procesu nodrošināšanai homo bez sapiens neiztiks. Jādomā par nepieciešamo ingradientu sabalansēšanu uzturā, uztura bagātinātājiem te arī būtu sava loma. Liekā svara problēmas rāda, ka ieradumu rutīna ir spēcīga un to vecāki kā "tradīcijas" nodod saviem bērniem. Varētu klāt piemetināt, ka tieksmes vai drīzāk atkarība no agrākajiem ieradumiem ir tik spēcīga, ka neprotam kardināli to mainīt, ikreiz atliekot to uz nenoteiktu pēclaiku. Attapšanās uz slimības sliekšņa jau atspoguļo rezultātu.
bacter (2006-04-14 12:50)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Paldies oktaava, ōti precīzi pateici....
oktaava (2006-04-15 19:44)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Ir jauki, ka kaut neliela daļiņa domājošu cilvēku diskutē par veselībaas svarīgo nozīmi, jo tikai"Veselā miesā mājo vesels gars". Priecīgas jums visiem Lieldienaas!
bacter (2006-04-15 21:59)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Uztura bagātinātāji – ieguldījums mūsu veselības kontā.

Katra cilvēka ķermeni var iedomāties kā labi strādājošu mašīnu, un šo ierīci mēs darbinām ar uzturvielām. Franču inženieris Nikolā Leonārs Sādi-Karno pētījis mehānisko dzinēju darbību, un kā to padarīt lietderīgāku. Ja dzinējs bojāts un nesadedzina degvielu, vai arī tā ir nekvalitatīva, tas dūmo. Runā par entropiju, t.i. enerģijas daudzumu, kas nav izmantojama darba veikšanai. Šis franču zinātnieka atklājums ir vienīgais dabā zināmais fizikālais lielums, kas atspoguļo laika ietekmi uz bioloģisko sistēmu. Cilvēka ķermeņa bioloģiskās sistēmas tiešām darbojas pēc Karno pamatprincipa. Uzņemto pārtiku organisms pārstrādā,daļu uzkrāj, pārējo izvada. Pilnvērtīgs uzturs cilvēka ķermenim ir kā laba degviela, un tam ir ārkārtīgi liela nozīme, jo tas piegādā organismam ogļhidrātus, olbaltumvielas un taukus, vitamīnus un mikroelementus, kā arī fermentus un ūdeni. Ja netiek uzņemtas pareizi sabalansētas un pilnvērtīgas uzturvielas, tiek traucēta normāla, līdzsvarota organisma darbība, tas nolietojas, kļūst haotiskāks, pieaug tā entropija, bet samazinās spējas veidot un atjaunot vitālas sistēmas. Vēl nejūtot slimības simptomus, nevar apgalvot, ka organisms vesels. Parasti pirmās pazīmes – vispārējs diskomforts, kas izpaužas ar spēju zudumu, atmiņas pazemināšanos, bet lai šo diskomfortu likvidētu, cilvēki meklē zāles, ārstus. Taču vairumā gadījumos problēmas sākas tāpēc, ka cilvēki pārtikā nesaņem pilnvērtīgu uzturu, jo gan dzīves līmenis, gan ēšanas ieradumi, gan uztura sagatavošanas metodes ietekmē saņemtās pārtikas kvalitāti.
bacter (2006-04-15 22:04)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Lai kompensētu un papildinātu nepieciešamās uzturvielas, pasaulē zinātnieki veic daudz pētījumus un izstrādā ieteikumus, kā un ar ko papildināt ikdienas maltīti. Vēl viens faktors, kas kaitīgi ietekmē cilvēka organismu ir stress, apkārtējās vides piesārņojums, pārtikas rūpniecībā lietotie uztura konservanti, stabilizātori, krāsvielas u.c. Tas izraisījis nepieciešamību zināt par iespējām sevi pasargāt no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes. Tādēļ tik bieži presē parādās raksti par uztura bagātinātājiem, antioksidantiem, tie tiek pieminēti televīzijas reklāmās, par tiem runā mediķi. Sabiedrībā tiek veikts milzīgs izskaidrošanas darbs, jo tikai informēta un izglītota sabiedrība spēj saprast un izvērtēt nopietno stāvokli. Antioksidanti ir vitamīnu, mikroelementu, enzīmu un dažu augu aktīvo vielu kopums. Antioksidanti organismu pasargā no brīvo radikāļu kaitīgās iedarbības. Brīvos radikāļus organismā veido imūnā sistēma sarežģītu bioķīmisko procesu rezultātā, noārdot baktērijas un vīrusus, arī pieminētais stress, vides piesārņojums un konservanti. Svarīgi, lai brīvo radikāļu daudzums organismā būtu līdzsvarā ar antioksidantiem. Brīvie radikāļi organismā noārda šūnu membrānu, kas noved pie tās bojā ejas. Zinātnieki ir pierādījuši, ka antioksidanti ir substances, kas piesaista brīvo radikāļu nesapārotos elektronus un tā neitralizē to iedarbību. Antioksidantus mēs uzņemam ar ikdienā lietoto pārtiku: graudiem, svaigiem augļiem un dārzeņiem, bet jāatgādina, ka to daudzums var nesasniegt dienā nepieciešamo devu. Tāpēc papildus uzturam ieteicams lietot antioksidantus, kas garantēs nepieciešamo diennakts devu. Tas pats attiecas uz citiem uztura bagātinātājiem. Tieši vitamīni, mikro- un makroelementi, augos atrodošie flavanoīdi, fermenti ir uztura bagātinātāju sastāvā. Lietojot tos, ir garantija, ka cilvēka organisms ikdienā uzņemot visas nepieciešamās vielas un daudzumu, pazemināsies risks saslimt ar tādām slimībām, kā sirds-asinsva
bacter (2006-04-15 22:07)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 du, onkoloģiskām, kuņģa-zarnu trakta, vielu maiņas un daudzām citām slimībām.
redzeejums (2006-04-15 22:33)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
  Šīs filozofijas pamatā ir cilvēka veselības atzīšana par visaugstāko vērtību un veselības izpratne kā fiziskas, garīgas, intelektuālas un sociālas dzīves kvalitātes harmonija.
Apstākļi, kuros dzīvo mūsdienu cilvēks, bieži vien izrādās nelabvēlīgi viņa veselībai. Brīžiem tos nevar izmainīt. Tomēr mums ir pa spēkam izmainīt daudz ko no tā, kas nosaka cilvēka veselības stāvokli. Piemēram, cilvēka uzturu, miega ilgumu, apkārtējos cilvēkus utt. Tas viss ir individuālas izvēles rezultāts, ko veic cilvēks, pamatojoties uz personīgo vērtību sistēmu. Tieši vērtību sistēma nosaka cilvēka uzvedību, viņa ieradumus, prioritātes un kopumā to, ko sauc par dzīves veidu.
Teicamās veselības izvēle - tā ir cilvēka personīga izvēle.

oktaava (2006-04-16 17:58)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 God.Bacter un cien.Redzeejums piezīmēs viela ir nopietnas diskusijas vērta. Dzīves laikā ir daudz jāpiestrādā pie veselības uzturēšanas.Lai cilvēks būtu vesels, ir jācenšas saņemt enerģiju harmoniskā, saprātīgā, dabiskā, sabalansētā savienojumā. Katra indivīda gadījumā būtu piemērojama sava īpaši izstrādāta metodika. Es to nosauktu par ceļu uz izdziedināšanu. Vispirms jābūt paša cilvēka gribai mainīties, mācīties dzīvot saskaņā ar dabu, apzinoties sevi kā dabas neatņemamu sastāvdaļu. Mūsdienu medicīna Latvijā ir tik šauri specializējusies, ka bieži vien aizmirst par cilvēka organismu kā par vienotu veselumu. Šāds domāšanas veids neved cilvēku prom no slimības, bet apklusina simptomus. Slimība taču signalizē, ka organismā izjaukta pareiza enerģētika.
bacter (2006-04-16 23:10)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Oktava, vai Jums ir pieredze proponētā enerģijas sakārtošanas metodika...
bacter (2006-04-20 22:53)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Teicamās Veselības Izvēle, vai saīsināti - TVI, ir izvēles filozofija - tā ir apzināta cilvēka izvēle veselīga dzīves veida un lieliskas veselības labā.
Šīs filozofijas pamatā ir cilvēka veselības atzīšana par visaugstāko vērtību un veselības izpratne kā fiziskas, garīgas, intelektuālas un sociālas dzīves kvalitātes harmonija.
Apstākļi, kuros dzīvo mūsdienu cilvēks, bieži vien izrādās nelabvēlīgi viņa veselībai. Brīžiem tos nevar izmainīt. Tomēr mums ir pa spēkam izmainīt daudz ko no tā, kas nosaka cilvēka veselības stāvokli. Piemēram, cilvēka uzturu, miega ilgumu, apkārtējos cilvēkus utt. Tas viss ir individuālas izvēles rezultāts, ko veic cilvēks, pamatojoties uz personīgo vērtību sistēmu. Tieši vērtību sistēma nosaka cilvēka uzvedību, viņa ieradumus, prioritātes un kopumā to, ko sauc par dzīves veidu.
Teicamās veselības izvēle - tā ir cilvēka personīga izvēle. Tomēr, vienatnē to izvēlēties ir ļoti grūti - ir vajadzīga domubiedru palīdzība, jo bieži vien cilvēkam jāizvēlas neveselīgas informācijas blokādes apstākļos, piemēram, kliedzošās reklāmas iespaidā, kas aicina lietot veselību graujošo tabaku, alkoholu, «fast-food» ēdienus u.tml. Pretoties šai «reklāmas tirānijai» ir iespējams tikai ar domubiedru, kas jau izvēlējušies par labu veselībai, kopības palīdzību.
Teicamās veselības izvēles filozofija - tā ir orientācija uz veselību. Lai palīdzētu cilvēkam, kas atbalsta TVI filozofiju, veikt pareizo izvēli jebkurā dzīves situācijā, eksistē zinātne Kontaktoloģija, t.i., zinātne par kontaktiem. Tā nav precīza zinātniska disciplīna, drīzāk apzināta cilvēka atbildība par savu rīcību no šīs rīcības labuma vai kaitīguma veselībai viedokļa. Kontaktoloģija - zinātne par kontaktiem, to atpazīšanas un organizēšanas veidiem vislabāko veselības, ilga mūža, materiālās labklājības parametru sasniegšanai.
Ezjule (2006-05-12 19:48)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 stipri vien šeit rakstītais sacerējums izskatās pēc kārtējās visuvarošo uzturbagātinājāju saskaņotas reklāmas...
bacter (2006-05-15 17:07)  [visi komentāri]  [visi komentāri šajā grupā]
 Nevajag baidīties no UB. Kaut vai paņemiet grāmatu "Doktora Atkinsa revolucionārā diēta"282lpp. ...labākie ārsti patiešām ārstē savus pacientus ar uztura bagātinātājiem, tā ir tā saucamā uztura farmokoloģija. To var uzskatīt par papildterapiju, jo visām terāpijām viena otru jāpapildina. Ja parādās diskonforts, vai sāk bremzēt vielu maiņa (lasi pieņematies svarā) vajag sākt ar UB. Bet labāk sākt, kamēr vēl diskomforts nav sācies. Kad barot suņus, vai tad, kad vilks aitās...?
Rādu no 1 līdz 20 (kopā 28) nākamās >>

Šī tēma ir slēgta un to vairs nevar komentēt
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.
oHo.lv izmanto sīkdatnes, lai darbotos un nodrošinātu Tev lielisku pieredzi.
Vairāk par sīkdatņu veidiem, to izmantošanu un konfigurēšanas iespējam lasiet šeit.
p.s. Mums arī nepatīk visi šie logi un paziņojumi, bet tāda nu ir kārtība 😅