Logo
IEPAZĪŠANĀS FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Interešu grupas [???]
Interešu grupas > Profesijas  > Juristi

Zemesgrāmata...

Daciite666 2011-01-07 13:07
Zemesgrāmatu likums (ja nemaldos ap 60 pantiem) nosaka, ka nostiprinājuma lūgumam jāpievieno dokumentu, kuri apliecina nostiprināmo tiesību, ORIĢINĀLI. kāda vēlna pēc?
Ja man, piemēram, ir jānostiprina ķīlas tiesība, pamatojoties uz iepriekš slēgta darījuma, tād kāpēc man ir iepriekš slēgtā darījuma dokuments (līgums) jāatdod zemesgrāmatai? Līgums ir tikai divos eksemplāros.... :( Ar kādām tiesībām zemesgrāmata atņem orģinālus?
Vai ir tiesība atprasīt zemesgrāmatai iesniegtos dokumentu oriģinālus un lūgt to vietā atstāt kopijas. tagad taču Dokumentu juridiskā spēka likums paredz, ka arī fiziska persona var apliecināt dokumentu atvasinājuma pareizību!
Jūsu padoms...?
peldetnepratejs 2011-01-07 13:09
es domaju ka tev originali obligati japrasa atpakal.vini drikst paturet tikai kopijas.
rowdy_ 2011-01-07 13:10
Nu,tak iedod viņiem notariāli apstiprinātu kopiju,uzrādot oriģinālu,nevar neņemt pretī!
Daciite666 2011-01-07 13:16
Man nebija laika strīdēties un atlikt dokumentu iesniegšanu uz citu dienu utt..., bet rezultātā kundze (jāsaka diezgan vājprātīga), kas pieņēma dokumentus man degunā iebāza Zemesgrāmatu likumu un parādīja, ka jāpievieno oriģināli. mans nostiprinājuma lūgums bija pamatots ar šī gada, kas bija 3 eks., un 2000.gada līgumu, kas man bija tikai vienā eks....
Ko man tagad darīt un kā rīkoties, lai atgūtu savu oriģinālu? vai jāpiesakās uz konsultāciju pie nodaļas priekšnieces (trakā kundze teica, ka neviens zemesgrāmatas darbinieks nesniedz konsultācijas, to darot tikai nodaļas priekšniece, pie kuras ir jāpierakstās uz pieņemšanu)?
Tā vājprātīga kundze man sausu muti kliegdama (es viņai teicu, lai iedzer ko nomierinošu, uz ko viņa atbildēja, ka viņai to katru dienu sakot :D :D :D )apgalvoja, ka nekādas kopijas iesniegšana, nekāds apliecināts atvasinājums... TIKAI ORIĢINĀLS. jo viņa zemesgrāmatā jau n-tos gadus strādājot un pieņemot tikai oriģinālus.... kā jau rakstīts Zemesgrāmatu likumā.....
rowdy_ 2011-01-10 18:11
Žēl,ka esi tik tālu,gribētu atkal iesaistīties cīņā ar Zemesgrāmatu birokrātiju.Vienreiz mūžā arī esmu nosacīti vinnējis,panācu kriminālprocesa ierosināšanu,diemžēl izbeidza sakarā ar noilgumu,bet,vismaz māju savam klientam atkaroju!!!
Semika 2011-01-11 19:47
tur iss ir ok! iesnidzot līgumu Dacīte saņems zemesgrāmatas apliecību kas ir līdzvēŗtīga līgumam-apliecina Dacītes likumiskās un tiesīskas tiesības uz nekustamo īpašumu. zemesgrāmatas aplieībā norāda īpašumu, tā jauno īpašnieku, dokumenta nosaukumu uz kura pamata ir notikusi īpašnieka maiņa un par kādu summu). bankai lai uzliktu ķīlu vajag zemesgrāmatu apliecību, ja nepērkat īpašumu ņemot hipotekāŗo kredītu( tad viens līgums bankai viens zemesgramati, smalki nezinu, bet tur ar banku jāvienojas, šie laikam ņem līgumu kopiju). un nekādi notariāli apliecinātie līgumi zemesgrāmatai neder. Notariāli apliecinātie dokumenti kurus iesniedz ir: pilnvaras, dzimšanas apl, laulības apliec, miršanas apliecības, bet ne jau darījuma līgumu.

Tā ir LR likumdošana nevis Zemesgrāmatu birokrātija. Zemesgrāmat air pakļauta tiesai. ja ir vēlme iesniedz tiesā prasības pieteikumu ar konkrētu sūdzību.
V_R_Aapsis 2011-01-14 16:06
Mīļ meituška, notārs rullē.... Negribi oriģinālus, nevajag, aber arī papīrus bez pamatojuma neviens neņems. Kopija uz ofisprintera i papīrs.
elmo6 2011-01-14 18:35
Dacīte laikam novedusi notāru līdz ārprātam :) Nu vajag tak būt tik vājprātīgi stulbai būtnei, lai izdomātu, ka notārs ņems kopijas vai kādu citu tamlīdzīgu sū... Nu pakonsultējies gan pie advokāta, jo bezmaksas konsultācijas ir un paliek bezmaksas konsultācijas :)
  Rādu no 1 līdz 8 (kopā 8)  
Komentēt šo tēmu
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai pieslēgtos reģistrētā lietotāja rezīmā.
Twitter Draugiem Facebook Google+
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
Izstrāde © ricks, ALT RD, 2000.