FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Interešu grupas [???]
Interešu grupas > Viss pārējais...  > Psiholoģija
Apskatīt pilnā izmērā

Vai cilvēks, kuram bērnībā nebija pozitīva ģimenes modeļa, var izveidot ilgstošas un laimīgas uz kopdzīvi balstītas attiecības?

jasmina33 2015-05-22 14:48
Pazīstu vienu puisi, kurš bērnībā (4 gadu vecumā) piedzīvoja traumu, viņa vecāki agri izšķīrās, viņu audzināja vecmāmiņa - kamēr bija dzīva, pēc tam tēvs un pamāte, viņš sāka bēgt no mājām, neapmeklēja skolu, nokļuva internātā un 14 gadu vecumā pameta skolu pavisam, lai sāktu dzīvot patstāvīgi.
Viņš ir diezgan atvērts, komunikabls, ar viņa spējām var piedalīties izdzīvošanas šovos...
Bet viņa vēlme nodibināt ilgstošas uz mīlestību balstītas attiecības savos 35 gados katrreiz cieš sakāvi...
Ir cerība ... vai nē ?
raina1970 2015-05-22 16:44
Cerība būtu jānosit kā pirmā- lai nemaisās pa kājām un nemaisa darīt kaut ko lietas labā. Puisim būs grūtāk nodibināt ilgstošas attiecības, jo viņš nav redzējis- ko tas aptuveni kaut vai nozīmē, bet- ja viņš nebūs slinks un mazliet iepazīs sevi- un iemācīsies neskatīties uz pasauli kā uz ienaidnieku perēkli( jo aprakstītie uzvedības piemēri atstāj tādu iespaidu) - tad jau ir iespēj, ka viņam sanāks un viss būs labi. Vēlme pēc laimīgām attiecībām- - ta ir tikai daļa no tā, kas noved pie tādām, ir labi, ja ir - patiesums , pacietība, darbotiesgriba, un gribasspēks- lai pie tādam beigu rezultātā nonāktu.
alvess 2015-05-22 17:58
Mēs visi pārsvarā izdzīvojam šupulī iedoto un augot ģimenē redzēto, un realizējam dzīvē šo modeli, jo citu neesam piedzīvojuši, lai cik mēs vēlētos izrauties nošīs orbītas, dažiem sanāk mainīt.
Neesmu_Alise 2015-05-22 18:55
Nav garantija, ka būs ilgi un laimīgi arī tiem, kas auguši tā saucamajās normālajās ģimenēs. Piemēru apkārt daudz. Bet visiem būtiski saprast, kāpēc nesanāk, tad ir lielāka iespēja ko sakarīgu un ilgtermiņā izveidot.
Laima_saule 2015-05-22 20:02
Ar pareizo cilvēku viss sanāks! Ar attiecībām ir jāstrādā, jāņem labus piemērus iz dzīves! Pašam jāgrib, psihologs var palīdzēt atrast virzienu kurā jāskatās un jāturpina pilnveidot savas attiecības. Mīlestība dara lielas lietas!
mareus 2015-05-22 21:09
Es domāju,ka ir iespējams,jo ne vienmēr dzīve noliek priekšā pareizo cilvēku.Pats savā dzīvē esmu izgājis tos meklējumu posmus pēc ideālām attiecībām.Ir jāatmet ideāla meklēšana un jāpaļaujas uz likteni.Jo vairāk meklēsi,jo liksies,ka kaut kas nav labi un ka varbūt ar nākošo būs labāk.Tā tas var turpināties ilgi.
bitite27 2015-05-22 23:43
No laba pie labāka un tad vis labākais!!
Paula6 2015-05-22 23:45
Gan var, gan nevar, jo pieauguša cilvēka dzīve izveidosies tāda, kāda dzīve bija bērnam un kas viņam tika iemācīts līdz 7 gadu vecumam. Arī ja vecāki izšķiras, ļoti daudz kas ir atkarīgs no tā vecāka, pie kura dzīvo un kurš audzina...tas prasa lielu pacietību un izturību, labestību, mīlestību un stingrību...arī asaras un piedošanu.Minētā piemēra gadījumā ja būtu audzinājusi vecmāmiņa, varētu izveidot noturīgas attiecības, šai gadījumā jaunais cilvēks nezin kas ir mīlestība, jo to nav redzējis un nezin kas tā tāda savā ģimenē(tēvs un pamāte), varbūt tāpēc arī bēga no mājām. Neskatoties uz viņa komunikabilitāti, viņam,liekas, nav pacietības un parauga. Izdosies, ja satiks savu īsto sievieti, kaut vai vecāku. Īstās būs tās attiecības, nevis pie kurām grūti, smagi un daudz jāstrādā, bet būs līdzīgas intereses, dzīves virziens un vērtības un tās veidosies viegli. Japaņu teiciens: līdz 7-8 gadiem bērns ir jāaudzina kā karalis, līdz 16 gadiem kā kalps un tad jau kā draugs...dzīvē pilnībā attaisnojās un sevi pierādījis.
inaralaima 2015-05-23 12:52
Var ,ja ļoti vēlas,atceros,pasen lasīju kādreiz slavēnā sportista Ņākuma biogrāfiju.Viņa laulība izjuka,jo viņš nezināja kā ir dzīvot ģimenē,bet sieva nespēja tikt galā ar diviem maziem bērniem un vīru,kurš nepalīdzēja neko.
amilda7 2015-05-23 13:32
Izaug traumēti bērni ar aizlauztiem spārniem.
marselis 2015-05-23 14:11
(J)-,Vai cilvēks, kuram bērnībā nebija pozitīva ģimenes modeļa, var izveidot ilgstošas un laimīgas uz kopdzīvi balstītas attiecības?

var-,jo viss atkarigs no individuala,ta ir loti sarezgiti struktureta ,daudzslanu kompliceta sistema,...
vide dod mums impulsu(ierosmi),jebkura ienakosa percepcija,- (ienakosa info tiek apstradata,filtreta,nostumta,dalita utt.,utt.),
tas modelesanu izdara tikai pats individs-,seit ari ir sis teiciens-,(kadam puspilna glaze-,kadam pustuksa....)

neskatoties uz visu savu pieredzes bagazu-,vins var izdarit preteju izveli savai pieredzei...
info daudzuma izvelei vienmer ir pietiekosi,ka ari pati psih.struktura notiek passtabilizacija,homeostaze , raisiba(virziba) uz sev perspetivako variantu...

kadel cilv.biezi dzivo tikai uz savam kludam?
..... iemiti celi,lai cik butu netikami,pie tiem atgriesties viegli,vieglak izveleties zinamo-slikto,neka jauno-labo...
seit visi iemitie celini saistas ar rakstura vajumu,apzinas trukumu,kludainu priorotarsu izveli,slinkumu utt.,

izveles ,parmainu notikums visbiezak vajiem raksturiem notiek krizes momentos,nelaimes,sokos,pardzivojumos...,
tad tiek ieta jauna taka un vecais atmests ka izdzivotais.....
fiffaaC 2015-05-23 17:53
Pirmkaart, jasmin, taa nav nekaada trauma. Lai nestagnee, lai aug un attiistaas.
tule 2015-05-24 22:05
Cilvēks var visu,ja tikai vēlās...
Dimanti 2015-05-25 11:52
tas ir atkarīgs no cilvēka paša vai viņš vēlas normālas attiecības vai nē. dažiem ir grūti nodibināt ilgstošas un laimīgas attiecības jo ģimenē auga bez tēva un tāpēc tas atspoguļojās uz bērniem, jo pats nejuta tēva mīlestību.
piparbecinja 2015-05-26 02:10
Visticamāk būs jāiegulda liels un smags darbs, iespējams, ka ar speciālista atbalstu.
makonjstumejs 2015-05-28 10:38
Var jau gadīties, ka jāpārskata visas savas īpašības un darbības modeļi. Tad pāris vistrakāko jāpārkārto un tad var domāt par ģimeni un attiecībām ar sievietēm. Bet to ir jāgrib un jādara pašam.
xenija194316 2015-05-28 11:59
Domāju, ka var.Cilvēkam, kļūstot pieaugušam, ir jāsaprot, kas viņa ģimenē nebija labi un patīkami.Tad savā dzīvē jālabo kļūdas un jārīkojas tā, lai dzīvesbiedram un bērniem būtu labi un patīkami.
Ligish 2015-05-28 23:41
Ar taadaam beerniibas traumaam vispaar nav probleemu dibinaat ilgstoshas attieciibas, probleema veidot attieciibas ir vairaak pasha raksturaa nekaa taadaa beerniibas traumaa, daudzi vispaar beernu namos uzaug un nezin, kaa tas ir sajust vecaaku miilestiibu. Taa pat nav iisti trauma, trauma ir tad, kad beerns tiek beerniibaa sists, nebarots, siets pie gultas, lai neskraidiitu apkaart un netrauceetu vecaakus nodzerties, trauma ir, kad beernam 4 gadu vecumaa dod dzert alkoholu, lai vinjs izsleegtos un nebreektu peec eediena. Vot taas ir traumas. A tas ka vecaaki skjiras taa nav trauma, daudziem skjiras vecaaki beerniibaa, bet vinji tiek ar to galaa un veido savas gjimenes, taapeec saku, neizdevushaas attieciibaas pirmkaart ir jaameklee probleema sevii, nevis citos. Varbuut pats ir paaraak piekasiigs, pats ne tuvu nav ideaalam, bet veelas nez kaadu fotomodeli, taapeec pastaaviigi arii ciesh neveiksmes attieciibaas. Kad sapratiis, ka ideaalu nav, paarstaas buut tik kapriizs un izveidos ilgstoshas attieciibas.
Gizondta 2015-06-29 14:15
Lai izveidotu labas attiecības, vajag divas lietas būt pieaugušam un satikt īsto cilvēku. Par pieaugušu mēs kļūstam tajā brīdī, kad saprotam, ka to, ko nesaņēmām bērnībā, nekad arī nesaņemsim, bet priekšā ir vēl daudz jauna un skaista, ko piedzīvot - un to mēs varam izvēlēties paši. Kad šī apziņa ir pienākusi un mēs pārstājam vainot visus, kas mūs traumējuši bērnībā, tad pēc kāda laika parādās arī pareizie cilvēki. :))
Parastais 2015-07-27 11:13
Protams bērnībā piedzīvotais psiholoģiski ietekmē cilvēkus. Bet liela mērā kopā būšanas spēju ietekmē tas, cik lielā mērā katrs ir spējīgs atteikties no sava EGO par labu otram. Vai savādāk arī, tad ja sakrīt pasaules un attiecību tipi (piem sadists ar mazohistu arī var labi sadzīvot, jo katrs saņem to ko vēlas). Domāju, ka Tavam draugam ir visas iespējas būt laimīgam un dzīvot ģimenē, ja notiks mīlestības brīnums. :) kas mums daudziem pietrūks... :)
  Rādu no 1 līdz 20 (kopā 24)   nākamās >>    pēdējās 20 >>
Komentēt šo tēmu
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai pieslēgtos reģistrētā lietotāja rezīmā.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.