FILMAS BILDES SPĒLES APSVEIKUMI ČATS REKLĀMA oHo.lv VIP
Reģistrētiem lietotājiemReģistrēties Aizmirsu paroli!
Interešu grupas [???]
Interešu grupas > Reliģija  > Kristietība

Svētā Gara apliecināšana

Peksas 2017-01-18 19:53
Ikviens, kurš apliecina Svēto Garu, pasludina, ka viņš grib piederēt Tam Kungam, jo Svētais Gars ir Dievs, gluži tāpat kā Tēvs un Dēls. Tādēļ Viņš dažreiz tiek saukts arī par Tēva Garu vai Kristus Garu. Svētais Gars eksistēja no paša iesākuma, un pasaules radīšanas stāstā mēs lasām, ka “Dieva Gars lidinājās pār ūdeņiem” (1. Moz. 1). Dieva Gars atver mūsu sirdis pestīšanai Kristū. Jēzus teica apustuļiem: “Bet Aizstāvis, Svētais Gars, ko Tēvs sūtīs manā vārdā, Tas jums visu mācīs un atgādinās jums visu, ko Es jums esmu sacījis” (Jņ. 14:26). Es ticu uz Svēto Garu – tas nozīmē, ka es ticu, ka Svētais Gars grib mani svētīt un pasargāt ticībā Kristum.
Peksas 2017-01-18 19:54
Svētais Gars caur Svēto Rakstu vārdiem mūsu sirdīs iededz ticību. Tāpat arī Svētais Gars iedvesmoja Bībeles autorus un mācīja, kas viņiem ir jāraksta. Apustulis Pāvils raksta: “Tāpēc mēs arī pastāvīgi pateicamies Dievam, ka jūs, uzklausījuši mūsu sludinātos Dieva vārdus, tos esat uzņēmuši nevis kā cilvēku, bet kā Dieva vārdus, kas tie patiesībā ir, jo pats Dievs darbojas ar savu spēku jūsos, kas ticat” (1. Tes. 2:13). Palīglīdzekļus, ko Svētais Gars izmanto, lai pievērstu mūs ticībai, sauc par žēlastības līdzekļiem, un tie ir Dieva vārds, Kristība un Svētais Vakarēdiens. Tā kā līdz ar grēkā krišanu ir izkropļotas cilvēka garīgās spriešanas spējas, šie līdzekļi ir nepieciešami, lai uzturētu mūs ticībā.
Peksas 2017-01-18 19:54
Ar savu paša spēku vai saprātu mēs nespējam ne ticēt Jēzum, ne nākt pie Viņa. “Neviens nevar teikt: Kungs ir Jēzus, – kā vien Svētajā Garā” (1. Kor. 12:3). Mēs esam mantojuši iedzimto grēku – noslieci uz grēku un pretošanos Kristum. To cilvēku ticībai, kuri dzīvo tālu no Dieva, ceļā ir daudz šķēršļu. Evaņģēlijos mēs lasām par cilvēku neticību tam, ka Jēzus ir Mesija, kaut arī Viņš ar savu dzīvi un darbiem piepildīja visus pravietojumus par Mesiju Vecajā Derībā. Līdzīgi arī šodien cilvēki negrib pievērsties Kristum, lai gan apustuļi, kas bija kopā ar Viņu, skaidri apliecina prieka vēsti par pestīšanu. Ļaudis bieži saka: “Es nevaru ticēt.” Ja cilvēks neuzklausīs Dieva vārdu, viņš nekad nekļūs ticīgs. Lai iegūtu ticību, mums jāizmanto tie līdzekļi, caur kuriem darbojas Svētais Gars.
Peksas 2017-01-18 19:58
Neviens pats no sevis nenonāk pie domām par pestīšanas nepieciešamību un mūžīgo dzīvi. Vajadzīga Svētā Gara iejaukšanās, lai cilvēks apzinātos savu bezcerīgo stāvokli un sāktu raudzīties pēc žēlsirdīgā Dieva. Svētais Gars aicina mūs caur Evaņģēlija vēsti par Jēzu. Viņš aicina mūs uz Dieva valstību. “Dievs jūs no paša sākuma izraudzījis pestīšanai Gara dzīves svētumā un patiesības ticībā, aicinādams jūs uz to ar mūsu sludināšanu, lai jūs iemantotu mūsu Kunga Jēzus Kristus godību” (2. Tes. 2:13-14). Viņš caur Kristu piedāvā cilvēkiem Dieva mīlestību. “Nāciet, jo tas ir sataisīts” (Lk. 14:17). Gars aizkustina cilvēka sirdi caur Dieva vārdu, un viņš jūt, cik labi būtu saņemt grēku piedošanu un dzīvot Jēzus valstībā. Svētā Gara aicinājums izkliedē nevēlēšanos klausīties Dieva vārdu un lūgt, jo mēs tiecamies pēc Dieva vārda un lūgšanām, kad ieraugām mūsu attaisnošanu Kristū. Dieva Gara darbība mūsos turpinās, ja uzklausām Viņa pamudinājumus uzņemt Tā Kunga vārdu un pazemībā ļaujam tam mūs audzināt. Jēzus saka: “Tiešām, svētīgi ir tie, kas Dieva vārdu dzird un pasargā” (Lk. 11:28). Ja cilvēks uzgriež aicinājumam muguru un noniecina doto žēlastību, tad tā ir viņa paša vaina. Grēcīgais cilvēks savā spēkā nevar teikt Dievam “jā”, taču viņš var izvēlēties sacīt “nē”. “Tāpēc, kā Svētais Gars saka: šodien, ja dzirdēsiet Viņa balsi, neapcietiniet savas sirdis” (Ebr. 3:7-8). Kad Svētais Gars aicina, ir svarīgi sekot un meklēt Dieva vārda gaismu, pretējā gadījumā cilvēks paliek tikpat novērsies no Dieva un noslēgts pret Viņu kā agrāk.
  Rādu no 1 līdz 4 (kopā 4)  
Komentēt šo tēmu
Komentēt var tikai reģistrēti lietotāji
Kliko šeit, lai pieslēgtos reģistrētā lietotāja rezīmā.
Twitter Draugiem Facebook
Iepazīšanās portāls oHo.lv
oHo.lv administrācija neatbild par iepazīšanās sludinājumu un pārējās portālā paustās informācijas saturu.
Apmeklējot oHo.lv Jūs apliecināt, ka esat iepazinušies ar oHo.lv lietošanas noteikumiem un apņematies tos ievērot.
© 2000.